Podrobný popis chaty Káťa, nejbližšího okolí, vybavení, dalších detailů ubytování a kontaktů

Sousedi a okolí

Chata se nachází v menší chatové osadě na břehu rybníka. Celý pozemek s chatou je oplocen. Pro bezpečnost dětí  jsou směrem k rybníku po zahradě dva ploty v každém je branka. Budova je zděná z prostornou terasou. K rybníku je přístup po vlastním pozemku po schodech. Rybník patří obci a ta ho pronajímá rybářskému svazu. Na protější straně rybníka je pláž a pozvolný vstup do vody i pro malé děti. K dispozici skluzavka do vody a kolotoč.  Dno je pevné u chaty po 5 metrech od břehu po krk.. Chata je nekuřácká. Kouřit lze na terasách. V okolí je vojenský bunkr, v lese rozcestí u významných třech smrků (2 km kde Svěrák natáčel Kuky se vrací i další pohádky), pěkný Podomský rybník (3 km), Jedovnický rybník (7 km), na protějši straně obce větrný mlýn a Opatovická přehradní nádrž (4 km). Za příznivých podmínek rostou hřiby a další houby v lese desítky m od chaty nebo i na vašem pozemku. Výlety autem jsou popsány na našich stránkách. Rybaření v rybníku je na povolenku MRS – mimo-pstruhový revír. Pro členy českého a slezkého r.svazu povolenka snadno dostupná.(hostenka/týden/400,-)

http://www.mrsvyskov.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=21

Do revíru patří další 3 rybníky v okolí. Ryby se zabíjí venku. Pro úlovky lze použít druhou lednici. Venkovní lednice a reflektory na pohyb lze zastrčit do zásuvky, pro úsporu el.a světelný klid  naopak vytáhnout.  V obci je malý obchod, ale se vším potřebným s drogerie i potravin, jen potraviny krátkodobé např. pečivo nemusí být v odpoledni v dostatečném množství, ale je třeba se zeptat, neb docházející zboží může být  pod pultem. Ochotně objednají co je třeba na další den. V obci Ruprechtov jsou dvě restaurace.

Chata

Po dvou venkovních schodech vstoupíte na terasu u chaty z jejíž boční strany vedou dveře do chaty. Po vstupu do chodbičky jsou vlevo dveře na wc s umyvadlem vpravo palanda. Rovně pak dveře do kuchyně se samostatnou spíží. Dál už jsou otevřené průchody do předobyváku (1 postel) a obyváku (postel a pohovka). Do podkroví. Podkroví je přístupné z předobyváku  po strmém schodišti a má 5 lůžek ve dvou propojených ložnicích oddělených závěsem. Celkový počet možných míst k ležení je 10, některá však průchozí. Matrace do dětské postýlky je rovněž pod postelí. Koupelna - sprcha s vanou a dalším umyvadlem je v suterénu přístupná vlastním vstupem z venku. Nutnost si do koupelny dojít je vyvážena dostatkem soukromí a pro ostatní nerušený spánek. a Druhá sprcha solární se solárním ohřevem venku.  V letní sezóně je k dispozici i druhý záchod oba s umyvadlem (jeden v chatě,druhý venkem pod terasou), .  Pro večerní užívání záchodu pod terasou (není tam elektřina) si zapalte svíčku.   

Vybavení chaty

Kuchyň má běžné kuchyňské vybavení s 4x PB sporákem (dojde-li bomba vyměníte, nebo zavoláte, akutně v suterénu je el. dvojvařič lze přenést do kuchyně.), plynovou a mikrovlnou troubou. Hrnce, pánvičky, příbory 15x, talíře mělké , hluboké , něco koření, cukr, sůl, mouky, co dojde můžete doplnit obchod 1 km. Překapávač na kávu, topinkovač, rychlovarná konvice, lednice (240 litrů)s mražákem 24 l, dřez z pitnou vodou z vodovodu Ruprechtov Vodárna v garáži napojená jen na hadici čerpá z mělké studny nechlorovanou vodu na zalivku nebo rybám, pokud je zavodněné čerpadlo  a je li voda ve studánce. Boiler (80 litrů) ohřívá pitnou vodu nepřetržitě při odběru v koupelně nebo v kuchyni a zapíná i vypíná (při odjezdu) v koupelně.

Pohovku můžete pokládat a zvedat dle potřeby. Pro spaní na pohovce doporučujeme přidat molitanovou podložku k dispozici pod pohovkou, další molitan uvnitř horní dvojpostele. Na chatě jsou karty, hry, knihy a elektronické šipky. Terasa je vybavena pro posezení dřevěným nábytkem. Obsluha terasy přímo oknem z kuchyně. Jídlo na terase výhodou (snadnější úklid) . Na chatě je rádio a televize se sedmi programy, teletextem, zastrčením  kabelu zvolíme DVD  nebo VHS s kazetami.

Venku lze použít ohniště, krb, malé pískoviště, solární sprchu, slunečník a zastřešenou terasu s houpačkami,krbem a dalším posezením. Na vlastní nebezpečí je k dispozici sekyrka 2x, pilka, malá cirkulárka, sirky. Na rybníku máme k dispozici  pramici, vesla pod terasou. Venku s pomocí prodlužovačky lze zapnout další lednici. (např chlazení většího množství nápojů, nebo chlazení ryb) Není v pravidelné úklidové péči.

4  zámky mají společný klíč.

Vytápění

ústřední topení na tuhá paliva, klienti topí sami.Voda topení teče samotížkou nebo čerpadlem do zásuvky 220V. Pro účinnost čerpadla je nutno doprava zatáhnout ventil. Na samotížku povolit do leva. (proti hod. ruč.) vždy hlídat teploměr na kotli do 100°C.Při varu zavřít dvířka kotle i páku „vzduch.“(popř.přidusit pískem)

 Přitápět lze el. mob. radiátorem nebo el.ventilátorem za poplatek spotřeby elektřiny. Majitel na chatě nebydlí. Je vzdálen 30 minut autem.

V ceně pobytu

spotřeba PB plynu, spotřeba vody, spotřeba dřeva na topení  (dřevo na táborák z lesa), povlečení na 5 postelí a týden (je možné  dohodnout  další 3 povlečení, která si sami povlečete na přistýlky). 2x ručník, toal. papír, utěrka, ubrousek. Parkování tří aut na vlastním oploceném  pozemku. Pozemek má 600m2. Jako nejkratší, nebo přesněji nejlevnější pobyt lze pořídit od 1 noci za 3 000,-kč

Od věže kostela se rybník nachází 500 m jižním směrem. Samotná chata je na protější straně tohotorybníka jako třetí. (první dvě jsou dobře viditelné při sjezdu k rybníku) Od rybníka lze do chaty přijít brankou, autem přijíždíme z opačné strany chaty.

Popis cesty

chata Káťa a nástup Chata leží 15 km od města Vyškov. Při cestě od Brna s D1 sjezd 226 (nebo 230 od Ostravy)Směrové značení po sjezdu z dálnice je mizerné.

Směr z  Vyškova - Drnovice, Ježkovice, Ruprechtov za značkou „Ruprechtov“vlevo asfaltová cesta podél zdi hřbitova dolů k rybníku, u restaurace vlevo, ve stoupání kolmá odbočka znovu vlevo do „zákaz vjezdu“ s popisem: majitelům vjezd povolen,  čtvrtá  chata opět vlevo nový dřevěný plot, zámková dlažba.

Při cestě z opačné strany od Senetářova, Podomí, mlýn,  Ruprechtov- projet na konec obce, v pravo kostel,v pravo hřbitov v pravo za hřbitovem zpětná odbočka do prava a dál viz výše.

Ostatní

Není-li dohodnuto jinak, je nástup zpravidla ve 14 hod. Ukončení pobytu v 10hodin. U mimosezoních víkendů je nástup i ukončení  dle dohody. (třeba později) Doplatek  se hradí nejpozději  při nástupu v hotovosti.

Nástupy: v prázdninách jen týdenní pobyty s nástupy v sobotu ve 14 hod. a ukončením v 10 hod. Mimo prázdniny ( a v prázdninách posuny času ) dle dohody.  Lze dokoupit závěrečný úklid za 500,-kč (není povinné, je možné po sobě uklidit sami)  – za spotřebu Doplatky elektřiny dle odběru (6 Kč kw), 

50,-kč/den za menšího psa, kočku

50,-kč/den za jedenáctou a každou další osobu

50,- kč/den stan u chaty (jen převyšujeli počet 10 ubytovaných)

Hlavní uzávěry

Mob. Majitel: 731579644

Dcera (i anglicky):+420732787066

Syn:731238970

blatnyp@volny.cz

Máte otázku?